Türksat otomatik arama frekansı bilgileri aşağıdaki gibidir ; Frekans : 12380 MHz Polarizasyon : Dikey – V – (Vertical) Sembol oranı (Symbol Rate) : 27500 Ksymb FEC: 3/4 değerlerinin kanal tarama menüsünden girilerek 'Şebeke Taraması' yapılmasını yapınız >

Sayfa 1 / 9 123456789 SonSon
Gösterilen Sonuçlar : 1 ile 20 arası , toplam 162

Konu: Korax X-Mini (Scartlı) FTA+USB Uydu Cihazı (Özellikle LCD TV'ler İçin)

 1. #1
  Member
  Bağlantı Tarihi
  07-05-2004
  yaş
  38
  Mesajlar
  1,494
  Teşekkür
  0
  1 Mesajında 1 teşekkürü var.

  Varsayılan Korax X-Mini (Scartlı) FTA+USB Uydu Cihazı (Özellikle LCD TV'ler İçin)

  Merhabalar Korax Kullanıcıları

  X-Mini Cihazı Ota Güncelleme Yapabilmeniz için ;
  Menüden Ota güncelleme Bölümüne girip, Ota Güncellem ayarlarındaki Eski TP ( 12729) Frekansını yeni olan 11996, Eski Sembol (30000) i, yeni sembol 27500 yapmanız ve Horizantal (H) olanıda Vertikal (V) yapmanız vede Download Pidi 0795 yapın ve ota güncellemeyi Ok.eyleyip başlatın, cihazınız 2-9 dakika arasında Ota güncellemeyi yapar ve hafızasına alır.

  Korax'ın Yeni Modeli Korax X-Mini FTA+USB Uydu Cihazı; özellikle LCD ve Plazma kullanıcıları için vazgeçilmez bir cihaz olup, TV'nin altında veya sağında, solundaki cihazı kirliliğini tamamen ortadan kaldırmaktadır. Bu cihazı TV'nizin arkasındaki skart girişine takıyorsunuz ve TV'nin önüne gelen yapıştırmalı gözüyle cihazı kumanda ediyorsunuz.
  Cihazın başlığı 90 derecelik bir açıyla dönebiliyor. Teletex ve radyosuda mevcuttur. OTA Güncelleme sayesinde Düzenli kanal listelerini ve k eyleri otamatik olarak cihazınıza yükleyebileceksiniz, sök-tak derdiniz olmayacaktır. Cihazda Emu mevcuttur. Cihazda en son kanalları ve Tp leri Detaylı Kör Arama şeklinde, yapma özelliğide vardır..

  Kendinize göre kanal sıralarsanız eğer, USB nize kopyalayıp, tekrardan cihazınıza yükleyebilirsiniz.
  Kanallarınızı Usb nize yedeklemek için, Menü, OTA Güncellemeyi OK.eyleyin, USB ye Yedek Almayı OK.eyleyin tamamdır. Yedeklediğiniz Kanal Listenizi Yüklemek içinse, Yine Menü, OTA Güncellemeyi OK.eyleyin, USB den Yazılım Yüklemeyi OK.eyleyince, USERDB.SSU (Yedeklenen Kanal Listesinin Usb nizde görünen dosya Adıdır) olarak görünen dosya üzerinde kumandanızdan OK.eyleyince, Yedek Kanal Listeniz yeniden cihazınıza yüklenmiş olur..

  Ayrıca 40 cm lik uzatmalı USB kablosu mevcut olup, Tv nizin her tarafından ulaşabilirsiniz. 16 GB Usb yi dahi desteklemekte olup, DiVX, AVİ,MPEG2, TS formatlarındaki kayıtları direkt olarak oynatır. Ayrıca cihazınız kayıta başladığında başlarında kaçırdığınız yerleri geri sardırıp izleyebilme imkanınızda vardır, bu arada cihazınız kayıda devam ediyor olacaktır.
  Ayrıca resimlerinize Usb den takıp bakar, ayrıcada Mp3 müziklerinizide dinleyebilirsiniz.

  Cihazda 4 şekilde kayıt yapma imkanınız vardır
  :
  Birinci seçenek olarak,
  izlediğiniz kanalı kayıt yapabilirsiniz. Mesela ATV izlerken, Usb niz cihaza takılırsa, Kumandanızdaki REC tuşuna basarsanız cihaz kayıt yapmaya başlar. Exit tuşuylada kayıttan çıkar.

  İkinci seçenek olarak,
  izlediğiniz kanalın TP' sindeki başka bir kanalı kayıt yapabilirsiniz. Mesela KanalD izlerken, Star kanalını veya Cartoon Network kanalını kayıt yapar, ne zaman yeter derseniz, exit tuşuyla çıkarsınız, kayıtı biter.

  Üçüncü seçenek olarak,
  EPG bölümündeki yayın akışında OK.eylediğiniz yayını kayıt edebilirsiniz. Mesela Lig Tv de maç yayınını OK.eylerseniz, PVR otomatik olarak hafızaya alır. Maç başlarken (Tv Kapalıda olsa) devreye girer, maçı kaydeder, maç bitince kapanır..

  Dördüncü seçenek olarakta,
  rezerveli 10 adet Kayıt imkanınız vardır. Mesela herhangi bir gün, herhangi bir saatte, herhangi bir kanaldaki yayını ne kadar kayıt yapmak isterseniz, onları hafızaya alır, ne zaman isterseniz izleyebilirsiniz.
  Yani evden ayrılırken, akşam maç var diyelim ; Maç saatini, süresini ve kanalını cihaza yazarsınız. Televizyon kapalıda olsa, cihazınız açılır, yayını Usb'ye hafızaya alır. Süresi tamamlanınca, cihazınız otomatik olarak kapanır. Daha sonra diğer Rezerve yaptığınız yayın varsa onuda, istediğiniz süre için kayıt yapar, tekrardan cihazınız kapalı hale gelir. Bunu Menü, Zamanlayıcı/Kayıt bölümünü OK.eyleyin, Burada kumandanızdaki KIRMIZI tuşa (Ekle) basınca, açılan listede Kanal No yazan yeri Ses açma tuşuyla hangi kanalı istiyorsanız oranın üzerine gelip, aşağıdaki başlangıç tarih ve saatini ayarlamanız yeterlidir... (Bu işlemi yaparken cihazı fişten çekmeyin,Sand by konumunda kapalı olsun yeterli, zaten cihaz ve TV açıkta olsa otomatikma hangi zamanı ayarladıysanız kayıda başlar ve bitirir..)

  Cihazın resmi aşağıdaki gibidir:


  Cihaz Uydudan OTA Güncellemeli olup, sürekli Turksat uydusundan güncelleme yaparak cihazınıza yazılım, kanal listesi ve k ey listesi yükleyebilirsiniz. Yapmanız gereken Ana Menü'de OTA bölümüne gidip, Uydudan OTA Güncelleme'yi OK'lemektir. Anten kablosunu cihazınızın LNB İN yazan yerine takmalısınız.


  Cihazınıza OTA Güncelleme yaptırdığınızda Türksat_Hotbird_Sirüs_Hellessat2 kanalları hazır halde gelecektir..
  Mutlaka DiseqC çıkışınızı, Türksat LNB1, Hotbird LNB2, Sirus LNB3, Hellesat2 LNB4 olarak bağlamalısınızki, kanalları sorunsuz izleyebilesiniz...

  Arkadaşlar 27.12.2010 tarihi itibariyle Hellessat2 (39 Doğu ) uydusunda şifreli olupta, açılabilen kanallar cihazınıza eklenmiş olup, Ota Güncelleme yapınca izleyebilirsiniz. Aparat vasıtasıyla Turksat çanağından birlikte çeker. Merkeze Hellessatı alırsanız, Türksat Lnbsi çanağa önden bakınca,Hellessatın hemen soluna bağlanmalıdır. Türksatta Meltem veya Mesaj Tv nin görüntüsünde kırılma veya sinyal kaybolması olmamalıdır, Montajda dikkat ediniz. Hellessat2 uydusunun şifreli olupta açılabilen kanalları ve kapsama alanı ve çanak çapı aşağıdadır.. Samsun ve Hatay'dan batıya doğru çekim gücü artmaktadır.  &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

  HELLASSAT-2 (39°DOĞU)
  BULSATCOM EMU ile İzlenebilen Şifreli Kanallar

  11012 V 30000 3/4 BULSATCOM (IRD2)
  (DVB-S2/8PSK) (MPEG-4)
  *City TV
  *RTV International
  *Travel Channel
  *The MGM Channel
  *The History Channel
  .....
  12524 H 30000 7/8 BULSATCOM (IRD2)
  *Planeta TV
  *BNT 1
  *HBO Bulgaria
  *TV 7 Bulgaria
  *bTV
  *TV Plus
  *Nova TV Bulgaria
  *Diema 2
  *Hobby TV
  *Discovery Channel Bulgaria
  *Diema
  .....
  12565 H 30000 7/8 BULSATCOM (IRD2)
  *Viasat Explorer(05-23)/Playboy TV UK(23-05)
  *Viasat History
  *Cartoon Network(03-21)/TCM(21-03)
  *Fashion TV(06-24)/Free-X TV(00-06)
  *Perviy Kanal
  *National Geographic Wild
  *Hustler TV
  *Fine Living Network
  *MTV Europe
  *Boomerang Europe
  *DM Sat
  *CNN International Europe
  *Private Spice
  .....
  12647 H 30000 7/8 BULSATCOM (IRD2)
  *Diva Universal
  *Discovery Science
  *Discovery Travel&Living
  *Discovery World
  *VH 1 Europe A
  *BNT World
  *Ring TV BG
  *Super 7
  *Pop Core
  *Disney Channel C.E.
  *Nova Sport
  *Film Plus
  *TV Evropa
  .....
  12688 H 30000 7/8 BULSATCOM (IRD2)
  *Diema Family
  *National Geographic Channel
  *TV 1000 Balkan
  *Animal Planet
  *Cinemax C.E.
  *bTV Cinema
  *Eurosport Bulgaria
  *bTV Comedy
  *Eurosport 2 Bundesliga
  *HBO Comedy Adria
  *Pro BG
  *AXN Bulgaria
  *AXN Sci-Fi
  *AXN Crime
  *Fox Life Bulgaria
  *Fox Crime Bulgaria

  GÜNCELLEME : 27 ARALIK 2010

  İyi Seyirler !!!
  Düzenleyen GeNeRaL : 09-07-2011 09:09

 2. Sayın : ciyo aşağıdaki arkadaşlar mesajınıza teşekkür etmiştir.

  system27 (24-11-2012)

 3. #2
  Moderator
  Bağlantı Tarihi
  20-02-2008
  Mesajlar
  2,445
  Teşekkür
  0
  5 Mesajda 6 Teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: güncelleme

  Alıntı Mesajı Gönderen Kullanıcı koraskaan Mesajları Görüntüle
  flash dosyaları kanal edit programları verilse bize baya bi yeterde şimdilik
  hayırlısı bakalım
  ilgilenen yok sanırım bu korax x-minilerle
  boş yere almamışızdır umarım birde 4 adet aldım akrabalara falan neyim kendimde dahil
  yardım bekliyoruz ama ustalar.....
  Sayın Ciyo üstadımız BURADA gerekli açıklamaları vermiştir, okuyup uygulayabilirsiniz.

 4. #3
  Junior Member
  Bağlantı Tarihi
  02-08-2010
  Mesajlar
  8
  Teşekkür
  0
  0 Mesajda 0 Teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: Korax X-Mini (Scartlı) FTA+USB Uydu Cihazı (Özellikle LCD TV'ler İçin)

  Alıntı Mesajı Gönderen Kullanıcı ciyo Mesajları Görüntüle
  Cihaz Uydudan güncellemeli olup, aşağıdaki yazılımı bir defa USB Flash diskinizden cihaza attıktan sonra, sürekli Turksat uydusundan güncelleme yaparak cihazınıza yazılım, kanal listesi ve k ey listesi yükleyebilirsiniz. Yapmanız gereken Ana Menü'de OTA bölümüne gidip, Uydudan OTA Güncelleme'yi OK'lemektir.
  Yazılım için önce teşekkür ederim.
  Yazılımı cihaza yükledim fakat kanal listesini ya bulamadım ya da x-mini'lere göre uyarlanmış kanal listesi henüz çıkmadı?

 5. #4
  Junior Member
  Bağlantı Tarihi
  15-12-2009
  Mesajlar
  53
  Teşekkür
  0
  0 Mesajda 0 Teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: Korax X-Mini (Scartlı) FTA+USB Uydu Cihazı (Özellikle LCD TV'ler İçin)

  bunlar hikaye artık bendede korax 56600 usb var ne yazılım ne açtı kanal kaldı onun için burdaki mod arkadaşlar lütfen korax sayfasını silin niye demeyin korax defteri kapandı artık cünkü hiç emu kalmadı turksattaki neyi açıyo güncelliyomuş hahaha derler

 6. #5
  Junior Member
  Bağlantı Tarihi
  18-12-2007
  Mesajlar
  25
  Teşekkür
  0
  0 Mesajda 0 Teşekkürü var.

  Exclamation Korax X-MİNİ yardım

  Korax X-mini cihaza yanlışlıkla Botech Piko-106 yazılımı attım ama geri korax yazılımına dönmek istiyorum ama hata veriyor.Cihazı dilini ingilizceye çevirip atınca programı Cheack Header Eror yaszıyo tekrar nasıl Koraxa döne bilirim lütfen yardım edin. Şimdiden çok teşekkür ederim.

 7. #6
  Junior Member key55's Avatar
  Bağlantı Tarihi
  02-03-2004
  yaş
  53
  Mesajlar
  77
  Teşekkür
  0
  0 Mesajda 0 Teşekkürü var.

  Varsayılan korax x-mını bısler neden??

  sayın arkadaşlar ve ustalar bu cihazlara flaş bellek ile yazılım atıldıktan sonra güncewlleme yapılıyor uydudan ama bisle açılan amımax paketini desteklemiyor sorun nerden kaynaklanıyor bilgisi olan arkadaşlarımdan yardımlarını bekliyorum.

 8. #7
  Junior Member
  Bağlantı Tarihi
  26-01-2005
  yaş
  34
  Mesajlar
  31
  Teşekkür
  0
  0 Mesajda 0 Teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: Korax X-Mini (Scartlı) FTA+USB Uydu Cihazı (Özellikle LCD TV'ler İçin)

  dostum bucıhazın emusu nasıl acılır nasıl kapanır

 9. #8
  Member
  Bağlantı Tarihi
  14-11-2005
  Bölge
  Corum !!! >^# Özel pm Atmayın.^>#osmancik
  yaş
  41
  Mesajlar
  1,858
  Teşekkür
  0
  0 Mesajda 0 Teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: Korax X-Mini (Scartlı) FTA+USB Uydu Cihazı (Özellikle LCD TV'ler İçin)

  HELLAS bulusat ve ab sat acmıyor destek verilmeyecekmi bu paketler icin ? tek sirüs kingston acıyor bu cihaza botech pico emusu olurmu ? arkadaşlar

 10. #9
  Junior Member
  Bağlantı Tarihi
  18-12-2007
  Mesajlar
  25
  Teşekkür
  0
  0 Mesajda 0 Teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: Korax X-Mini (Scartlı) FTA+USB Uydu Cihazı (Özellikle LCD TV'ler İçin)

  Mavi_duss22 ben denedim oluyo ama oda açmıyo şuanda korax menüye geri çevirmek istiyorum ondada hata veriyo çevirmenizi tavsiye etmem

 11. #10
  Junior Member
  Bağlantı Tarihi
  09-01-2007
  Mesajlar
  113
  Teşekkür
  0
  0 Mesajda 0 Teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: Korax X-Mini (Scartlı) FTA+USB Uydu Cihazı (Özellikle LCD TV'ler İçin)

  Alıntı Mesajı Gönderen Kullanıcı ademci Mesajları Görüntüle
  bunlar hikaye artık bendede korax 56600 usb var ne yazılım ne açtı kanal kaldı onun için burdaki mod arkadaşlar lütfen korax sayfasını silin niye demeyin korax defteri kapandı artık cünkü hiç emu kalmadı turksattaki neyi açıyo güncelliyomuş hahaha derler
  sn ademci biz buradan ne kadar eleştirirsek eleştirelim onlar kafasına göre takılmaya devam ediyorlar.Sanki hiç bir şey olmamış gibi onların da işi bu görmelikten gelmek.Ben her fırsatta artık eldeki cihazların bir işe yaramadığını sürekli olarak yeni cihazların kakalanmak istendiği yazdım ve yazmaya devam edeceğim.Bıkmadan usanmadan
  az da olsa birkaç kişiyi uyandırsak yeter.

  Akılları fikirleri yeni ürün ve para.Sayın ciyo verdiğiniz sözler hala forum satırlarında duruyor.Saygılarımla sizlere duyuruyorum.

 12. #11
  Member
  Bağlantı Tarihi
  14-11-2005
  Bölge
  Corum !!! >^# Özel pm Atmayın.^>#osmancik
  yaş
  41
  Mesajlar
  1,858
  Teşekkür
  0
  0 Mesajda 0 Teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: Korax X-Mini (Scartlı) FTA+USB Uydu Cihazı (Özellikle LCD TV'ler İçin)

  Alıntı Mesajı Gönderen Kullanıcı basefem5443685 Mesajları Görüntüle
  Mavi_duss22 ben denedim oluyo ama oda açmıyo şuanda korax menüye geri çevirmek istiyorum ondada hata veriyo çevirmenizi tavsiye etmem
  gecmiş olsun kardeş inşaallah düzlir senin cihaz

 13. #12
  Junior Member
  Bağlantı Tarihi
  18-12-2007
  Mesajlar
  25
  Teşekkür
  0
  0 Mesajda 0 Teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: Korax X-Mini (Scartlı) FTA+USB Uydu Cihazı (Özellikle LCD TV'ler İçin)

  bilmiyorum artık inşallah moderatörler benim açtığım konuyu görüpte cevap verirler de bende ona göre bakarım cihazı napacağıma

 14. #13
  Junior Member
  Bağlantı Tarihi
  15-12-2009
  Mesajlar
  53
  Teşekkür
  0
  0 Mesajda 0 Teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: Korax X-Mini (Scartlı) FTA+USB Uydu Cihazı (Özellikle LCD TV'ler İçin)

  lutfen hitap seklinize dikkat ediniz
  Düzenleyen GeNeRaL : 07-09-2010 18:07

 15. #14
  Moderator
  Bağlantı Tarihi
  20-02-2008
  Mesajlar
  2,445
  Teşekkür
  0
  5 Mesajda 6 Teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: korax x-mını bısler neden??

  Animax Viaccess 2.6 sisteminde olduğunda şuanda yazılımı yok, eğer olursa uyduya verilir mutlaka..

 16. #15
  Junior Member
  Bağlantı Tarihi
  18-12-2007
  Mesajlar
  25
  Teşekkür
  0
  0 Mesajda 0 Teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: Korax X-MİNİ yardım

  bilgisi olan yok mu acaba bu durumla ilgili
  Düzenleyen basefem5443685 : 08-09-2010 15:43 Sebep: yanlış yazım

 17. #16
  Member
  Bağlantı Tarihi
  14-11-2005
  Bölge
  Corum !!! >^# Özel pm Atmayın.^>#osmancik
  yaş
  41
  Mesajlar
  1,858
  Teşekkür
  0
  0 Mesajda 0 Teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: Korax X-Mini (Scartlı) FTA+USB Uydu Cihazı (Özellikle LCD TV'ler İçin)

  bazan bu cihazlar kumanda gözü calışmıyor neden hatalı ilk sürümler yazılımala düzelmezmi bu sorun ?

 18. #17
  Member
  Bağlantı Tarihi
  14-11-2005
  Bölge
  Corum !!! >^# Özel pm Atmayın.^>#osmancik
  yaş
  41
  Mesajlar
  1,858
  Teşekkür
  0
  0 Mesajda 0 Teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: Korax X-Mini (Scartlı) FTA+USB Uydu Cihazı (Özellikle LCD TV'ler İçin)

  ???? bilgisi olan yokmu en iyisi yukardaki yazıılımı atıyım.


  Korax_X-Mini_20100817.ssu

 19. #18
  Junior Member key55's Avatar
  Bağlantı Tarihi
  02-03-2004
  yaş
  53
  Mesajlar
  77
  Teşekkür
  0
  0 Mesajda 0 Teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: korax x-mını bısler neden??

  2.6 viacess yazılımı nezaman gelecek mini ler için müşterilerden usandık şu gün yazılım çıkacak diyebilirizmi.yardımcı olanlardan teşekkür eddrim.

 20. #19
  Junior Member key55's Avatar
  Bağlantı Tarihi
  02-03-2004
  yaş
  53
  Mesajlar
  77
  Teşekkür
  0
  0 Mesajda 0 Teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: korax x-mını bısler neden??

  sayın korax yetkilileri bu konuya bir zahmet el atınız.anımax destekleyen yazılımı 15 gündür bekliyoruz.

 21. #20
  Super Moderator ELMADAĞLI's Avatar
  Bağlantı Tarihi
  05-11-2004
  Bölge
  İÇANADOLU
  yaş
  34
  Mesajlar
  3,194
  Teşekkür
  20
  60 Mesajda 73 Teşekkürü var.

  Varsayılan Konu: Korax X-Mini (Scartlı) FTA+USB Uydu Cihazı (Özellikle LCD TV'ler İçin)

  Alıntı Mesajı Gönderen Kullanıcı Mavi_duss22 Mesajları Görüntüle
  ???? bilgisi olan yokmu en iyisi yukardaki yazıılımı atıyım.


  Korax_X-Mini_20100817.ssu
  korax mini-x cihazları botech piko dönüşüm yapan arkadaşlar, şuan için geri dönüşüm yapamassınız.
  !!! CEYLAN ELEKTRİK,ELEKTRONİK,BİLGİSAYAR,KAMERA,GÜVENLİK,DİA FON, OTO SES VE UYDU SİSTEMLERİ ELMADAĞ*ANKARA !!!
  - SAMUX MNX HD PLUS IP TV : 150 TL
  - SAMUX HD POWER I TUNER ( İNTERNET)(2 YIL HEDİYE SERVERLİ) : 200 TL
  - MERSAT ROYAL FULL HD ( 1 YIL ÜRETİCİ GSHARE HEDİYELİ ) :175. TL
  - DM 500S (SİYAH VE GRİ KASA) 1.SINIF KLON : 75 TL
  - MERSAT NOBLE FULL HD ( 1 YIL ÜRETİCİ GSHARE HEDİYELİ ) :175. TL
  - MAXFLY 4400 SÜPER ( 1YIL ÜRETİCİ G SHARE HEDİYELİ ) : 135 TL
  - TÜM CİHAZLARA UYUMLU WİRELESS : 39 TL
  - İLETİŞİM İÇİN PM ATINIZ VEYA ALT LİNKE TIKLAYINIZ ,
  - TÜM KREDİ KARTLARINA PEŞİN FİYATINA 6 AY TAKSİT YAPILIR ,


  http://www.ozmena.com/members/elmadagli-22723.html

  FİYAT LİSTEMİZ 17/ 12 /2012 YENİLENMİŞTİR.

Sayfa 1 / 9 123456789 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Bu konuda gezinen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Korax X_Mini Hd Uydu Cihazı.....!!!!!
  Gönderen GeNeRaL konu KORAX bölümünde
  Cevaplar: 31
  Son Mesaj: 06-04-2015, 09:34
 2. Korax x-mini hdmı girişli uydu yardımı
  Gönderen falconexx konu KORAX bölümünde
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 21-08-2011, 20:02
 3. Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 23-08-2010, 00:21
 4. Cevaplar: 46
  Son Mesaj: 22-11-2008, 15:27

Bookmarks

Gönderim Kuralları

 • Konu açma yetkiniz yok
 • Cevap yazamazsınız
 • Eklenti yükleme yetkiniz yok
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •  
Desteklediklerimiz
aiofiles.Com , cfturkey.com, birbirgidiyor.com,MTP Patent ve Marka Tescili,Butik Düğün ve Bebek Fotoğrafçısı,RC MARKETİM,MERSİN RC, Filbox , Digitürk İnternet , Digitürk , Digitürk